A Barcelona nem szerzett előnyt hazai pályán

• 2022-03-13 16:17:46

• -

A Barcelona otthon gól nélküli döntetlent ért el a Galatasaray gárdájával szemben a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében, a párharc első mérkőzésén.

A kezdés után a katalánok rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, de nem tudtak nyomást gyakorolni török ellenfelükre. A szünet előtt aztán mindkét oldalon voltak helyzetek, a kapusoknak már védenivalójuk is akadt.

A házigazdák a szünetben hármat cseréltek, érkezett Busquets, Pique és Dembélé, majd a 61. percben Aubameyang is. A Galatasaray teljesen beszorult a térfelére, de a Barcelona által januárban fél évre kölcsönadott Inaki Pena kapus vezérletével a vendégek végig jól tartották magukat, így nem kell hátránnyal várniuk a visszavágót.

A Glasgow Rangers és a Braga is otthon szerzett előnyt kapott gól nélkül, a skótok 3-0-ra győzték le a Crvena zvezdát, a portugálok 2-0-ra kerekedtek a Monaco fölé. Ötgólos meccsen, minimális különbséggel nyert az Atalanta a Bayer Leverkusen ellen.

A visszavágókat csütörtökön, a negyed- és elődöntő sorsolását pedig pénteken rendezik.

* Európa-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzés: FC Barcelona (spanyol) – Galatasaray (török) 0-0, Glasgow Rangers (skót) – Crvena zvezda (szerb) 3-0, Braga (portugál) – AS Monaco (francia) 2-0, Atalanta (olasz) – Bayer Leverkusen (német) 3-2, Sevilla (spanyol) – West Ham United (angol) 1-0, FC Porto (portugál) – Olympique Lyon (francia) 0-1, Real Betis (spanyol) – Eintracht Frankfurt (német) 1-2.

Az RB Lipcse – Szpartak Moszkva párharcban játék nélkül továbbjutott a Lipcse.

* Konferencia-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzés: Olympique Marseille (francia) – Basel (svájci) 2-1, Leicester City (angol) – Rennes (francia) 2-0, PSV Eindhoven (holland) – FC Koppenhága (dán) 4-4, Bodö/Glimt (norvég) – AZ Alkmaar (holland) 2-1, PAOK (görög) – Gent (belga) 1-0, Partizan Belgrád (szerb) – Feyenoord (holland) 2-5, Slavia Prága (cseh) – LASK Linz (osztrák) 4-1, Vitesse (holland) – AS Roma (olasz) 0-1.