Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző alapvetően elégedett volt a Ferencváros játékával a Bayer Leverkusentől csütörtökön elszenvedett 2-0-s vereség alkalmával, de az Európa-liga nyolcaddöntőjében kapott két gólt nagyon sajnálta.

„Tudtam, hogy jó csapat lesz az ellenfelünk. Az első percek után magunkhoz kellett térni, ez sikerült is. Sajnos két olyan gólt kaptunk, amilyent nem kellett volna, de a 2-0 az 2-0!” – utalt a gólokra, amelyek közül az első átlövésből született, a második pedig szabadrúgás utáni kipattanóból.

Az orosz szakember a találkozót követően az MTI érdeklődésére kifejtette, csapata játékával és hozzáállásával összességében elégedett, a második félidőben voltak jó támadásaik. A szünetben arra hívta fel tanítványai figyelmét, hogy gyors csapat a Leverkusen, ezért ne adjanak neki területet, labdaszerzés után viszont bátran próbáljanak meg kontrákat vezetni.

Spanyol kollégája, Xabi Alonso szerint a játék nem volt lenyűgöző, de az eredménnyel elégedett. „Intenzív mérkőzés volt, kemény ellenféllel találkoztunk. Nem volt fantasztikus a teljesítményünk, a Ferencváros nem sok helyet hagyott nekünk, ezért is volt fontos az első gól. A problémát a pálya utolsó harmadában éreztem, nem tudtunk áthatolni ellenfelünk védelmén és gyakran eljutni a kapujukhoz. Megkönnyebbültem a második góltól” – összegzett a német csapat vezetőedzője.

A visszavágót csütörtökön a Puskás Arénában rendezik.

A leverkuseni Edmond Tapsoba (k) megszerzi csapata második gólját

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Vereség a bajnokságban is

A csütörtöki Európa-ligás vereség után a magyar bajnokságban címvédő és listavezető Ferencváros nagy meglepetésre 2-1-re kikapott a vendég Puskás Akadémiától az NB I 23. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

Az FTC legutóbb október 16-án szenvedett vereséget a bajnokságban, akkor a Mezőkövesd otthonában maradt alul. Azóta 13 meccsen maradt veretlen, hazai pályán pedig a mostani volt az első veresége az idényben. A Puskás Akadémia korábban még sohasem tudott bajnokit nyerni a Ferencváros vendégeként, most pedig három mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatát is megszakította.

Nagyarányú CFR-siker a  kolozsvári városi rangadón

Négygólos különbséggel verte a házigazda CFR 1907 a városi rivális FC Universitateát a román labdarúgó Szuperliga 30. fordulójának utolsó mérkőzésén. A találkozón a bajnoki címvédő együttes három tizenegyesben is részesült, ebből kettőt értékesítettek játékosai.

* Szuperliga, 30. forduló: Chindia Târgoviște – FC Voluntari 1-1, Kolozsvári CFR 1907 – Kolozsvári FCU 4-0. Az élcsoport: 1. Konstancai FCV Farul 64 pont, 2. CFR 1907 63, 3. FCSB 57.

* NB II, 27. forduló: MTK Budapest – Diósgyőri VTK 4-2. Az élcsoport: 1. MTK 59 pont, 2. DVTK 58, 3. Pécsi MFC 47.