A címvédő és listavezető Ferencváros a 17 éves Lisztes Krisztián góljával nyert a sereghajtó Vasas otthonában a magyar labdarúgó NB I 28. fordulójának szombati játéknapján.

Gyorsan vezetést szerezhetett volna a bajnokcsapat, de Ryan Mmaee kapáslövése nyomán a labda a 4. percben a keresztlécen csattant. A Ferencváros ugyan kontroll alatt tartotta a mérkőzést, de a Vasas sem játszott alárendelt szerepet, többször is tesztelte Dibusz Dénest, a vendégek kapusát. A fordulást követően állandósult a ferencvárosi fölény, a 65. percben újra a kapufa mentette meg a hazaiakat, az ellentámadásból viszont Dibusznak kellett bravúrt bemutatnia. A zöld-fehér nyomás a 79. percben érett góllá, a csereként pályára lépő Lisztes Krisztián három védőn cselezte át magát, majd némi szerencsével kilőtte a jobb alsót – a labda számára kedvezően változtatott irányt egy Vasas-védőn.

A hajrában a Vasas becsülettel küzdött az egyenlítésért, de komolyabb veszélyt nem tudott kialakítani az Európa-ligában nyolcaddöntős rivális kapuja előtt.

NB I, 28. forduló: Vasas FC – Ferencvárosi TC 0-1 (0-0).

Budapest, Illovszky Stadion, 3718  néző, vezette: Erdős.

Gólszerző: Lisztes (79.).

Sárga lap: Holender (29.), Urblík (70.), Ihrig-Farkas (90+5.), illetve Kovacevic (32.).

Vasas FC: Uram – Baráth B., Otigba, Iyinbor, Silye – Hinora (87. Ihrig-Farkas), Berecz (80. Hidi P.), Urblík (80. Hidi M.), Szilágyi (83. Cipf) – Holender, Novothny (80. Balogh N.).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Pászka, Kovacevic, Knoester, Civic – Gojak (59. Owusu), Sigér (68. Baráth P.) – Tokmac, Marquinhos (89. S. Mmaee), Traoré – R. Mmaee (68. Lisztes).

NB I, 28. forduló: MOL Fehérvár FC – Kecskeméti TE 1-2, Vasas FC – Ferencvárosi TC 0-1, Budapest Honvéd – Újpest FC 0-1.

Ferencvárosi szurkolók a Vasas FC – FTC mérkőzésen

Fotó: MTI/Mónus Márton

Ádám Martin felépült kisebb vádlisérüléséből
Ádám Martin válogatott labdarúgó, bár szombaton még nem játszott klubcsapatában, felépült kisebb sérüléséből.
„Két hete a vádlim sérült meg az első félidő elején, az ápolás után éreztem, ez nem lesz az igazi, ezért cserét kértem, nehogy komolyabb sérülést szenvedjek” – mondta az M1 aktuális csatornának az Ulsan Hyundai csatára, aki azért volt kicsit bosszús, mert éppen akkor voltak kint nála a szülei. Hozzátette, most már százszázalékos állapotban van, pénteken együtt edzett társaival, de szombaton még nem kapott lehetőséget. Szerinte a formája nem ment rá a rövid kihagyásra.
Ádám Martin arról is beszélt, nem aggódik, hogy első idényéhez képest eddig kevesebb lehetőséget kapott, mint fogalmazott, a másik csatár gólt rúgott, amikor lehetőséget kapott, ezért bennmaradt a csapatban. Hozzátette, sok mérkőzés áll előttük, ezért biztos lesz lehetősége bizonyítani.
„Meg szeretnénk védeni a címünket. Jól indultunk, de a legutóbbi két meccs nem sikerült” – mondta, arra utalva, hogy a dél-koreai bajnokságban éllovas Ulsan Hyundai első hat mérkőzését megnyerte, utána viszont egy-egy vereség és döntetlen következett.