2024. july 2., Tuesday

A Zalaegerszeg a 119. percben esett öngóllal legyőzte a Puskás Akadémia csapatát a labdarúgó Magyar Kupa keddi elődöntőjében.

A gól nélküli első félidőben mindkét együttesnek megvoltak a lehetőségei, a hazaiak egy lesgólt is szereztek, amely szabályosnak tűnt, a kupában azonban nincs VAR-technológia a videós bizonyítékra.

A fordulást követően egyértelmű fölénybe került a ZTE, bár igazán nagy helyzetet nem tudott kidolgozni. A Puskás Akadémia a rendes játékidőben mind az öt cseréjét elhasználta, de a játéka nem újult meg.

A hosszabbítás utolsó előtti percében Ubochioma futotta le védőjét a jobb szélen, középre adását Bartolec kirúghatta volna a gólvonal előtt, a labda azonban felpattant, így a védő gyakorlatilag sípcsonttal a hálóba továbbított, eldöntve ezzel az összecsapást.

A ZTE 2010 után története során másodszor játszhat a sorozat fináléjában.

A Magyar Kupa második elődöntőjében, tegnap, lapzárta után az NB II-es Budafoki MTE a Vasas FC-vel találkozott. A finálét május 3-án rendezik a budapesti Puskás Arénában.

Labdarúgó Magyar Kupa, elődöntő: Zalaegerszegi TE FC – Puskás Akadémia 1-0 (0-0, 0-0, 0-0) – hosszabbítás után.

Zalaegerszeg, 2081 néző, vezette: Vad II.

Gólszerző: Bartolec (119., öngól).

Sárga lap: Csóka (42.), Szendrei (105.), illetve Ormonde-Ottewill (84.).

ZTE FC: Demjén – Kálnoki Kis, Mocsi, Csóka (116. Grezda), Gergényi – Tajti, Szendrei, Huszti (110. Lesjak) – Ubochioma, Ikoba, Szalay (102. Kovács).

Puskás Akadémia: Markek – Golla, Spandler, Bartolec – Corbu (64. van Nieff), Levi (89. Băluță), Favorov, Plsek (46. Slagveer), Ormonde-Ottewill – Colley (46. Zahedi), Gruber (71. Komáromi).

Karlo Bartolec, a felcsúti csapat játékosa (j) öngólt lő, mellette a zalaegerszegi Eros Grezda

Fotó: MTI/Katona Tibor

Az UTA az első elődöntős a Románia-kupában

Az UTA kedden hazai pályán 1-0-ra legyőzte az FC Universitatea 1948 Craiova csapatát, és ezzel elsőként bejutott a labdarúgó Románia-kupa elődöntőjébe. A mérkőzést a harmadik percben félbe kellett szakítania Horațiu Feșnic játékvezetőnek, amíg a szurkolók fáklyáinak füstje eloszlott. A találkozó egyetlen gólját Postolachi szerezte a 16. percben. A két csapat összetétele:* UTA: Kucher – Vukcevic, Chindriș (Hoxhallari 74), Benga, Roger – Batha, Cascini (Anton 62) – Postolachi (Otele 62), Ubbink, Șteau (Keseru 46) – Milosevic (R. Pop 46). * Universitatea 1948: Gurău – R. Negru, Duarte, Henriques, Huyghebaert – D. Albu, Asamoah – G. Ganea, Jibril, Mascarenhas (Bauza 58) – Blănuță (Bahassa 46). Sárga lap: Cascini (52.), Kucher (90+2.), illetve Asamoah (12.), Duarte (61.), Bahassa (90+2.), Sidibe (90+2.).

A Románia-kupa negyeddöntőjében tegnap, lapzárta után a Nagyszebeni Hermannstadt a Kolozsvári FCU-val mérte össze erejét. Ma két mérkőzést rendeznek: 18 órától a Sepsi OSK a CS Mioveni-nel, 21 órától a Kolozsvári CFR 1907 a CFC Argeșsel találkozik.

Kiesett a Bayern München
Meglepetésre nem jutott tovább a labdarúgó Német Kupában a Bayern München. A bajor együttes kedden hazai pályán 2-1-re kikapott a Freiburgtól a sorozat negyeddöntőjében, a váratlan kudarcért azonban elégtételt vehet a bajnokságban, a két csapat ugyanis egymás ellen játszik a Bundesligában a hétvégén. A kupa másik keddi mérkőzésén az Eintracht Frankfurt 2-0-ra nyert az Union Berlin ellen.
Spanyolországban elsőként az Osasuna jutott be a Király-kupa döntőjébe, miután az elődöntő visszavágóján hosszabbítás után 1-1-re játszott az Athletic Bilbaóval. Az első mérkőzésen az Osasuna 1-0-ra győzött. A másik ágon tegnap, lapzárta után az FC Barcelona a Real Madridot fogadta. Az első meccset a katalán gárda nyerte
1-0-ra.
Olaszországban 1-1-re zárult a Juventus és az Internazionale összecsapása a kupa elődöntőjének első körében. A milánói csapat a 3. hosszabbításpercben egyenlített Lukaku tizenegyesgóljával. A találatot követően egymásnak estek a két csapat játékosai, a történtek nyomán a bíró hármat is kiállított közülük, így Cuadrado (Juventus), Lukaku és Handanovic (Inter) is piros lapot kapott.

Gazdag góljával előnyben a Philadelphia a CONCACAF-BL negyeddöntőjében

Gazdag Dániel góljával a Philadelphia Union 1-0-ra legyőzte a vendég mexikói Atlast a közép- és észak-amerikai (CONCACAF) Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
A magyar válogatott támadó végig a pályán volt a találkozón, amely sokáig döntetlenre állt, majd a hajrában büntetőhöz jutottak a házigazdák. A 11-est Gazdag a kapu bal oldalába rúgta, a labda pedig a jó irányba vetődő kapus alatt jutott a hálóba.
A párharc visszavágóját jövő szerdán játsszák Guadalajarában.