2021. április 13., kedd

A Manchester City 2-0-ra nyert a házigazda Borussia Mönchengladbach ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai első mérkőzésén a Puskás Arénában.

A találkozót azért rendezték Budapesten, mert a koronavírus-járvány alatt bevezetett szigorú német beutazási szabályok miatt a Mönchengladbach nem tudta otthonában fogadni a Premier League listavezetőjét.

A Manchester City az első perctől fogva hatalmas mezőnyfölényben futballozott, a németek láthatón csakis a kontráikban bíztak, de legtöbbször már saját térfelük közepén véget értek a támadásaik. Az angol listavezető nyomása a 29. percben törte meg a „hazaiakat”, a 173 centiméteres Bernardo Silva fejelt a hálóba.

A fordulást követően gyorsan eldönthette volna a meccset a City, de Gabriel Jesus óriási helyzetben sokat teketóriázott. A 63. percben kis híján egyenlített a Mönchengladbach, de Pléa csodálatos sarkazása nem sokkal mellément. Két perccel később viszont már megduplázta előnyét a City, Gabriel Jesus ezúttal nem hibázott.

A találkozó hátralevő részét a City magabiztosan futballozta végig, igaz, éppen a lefújás előtti pillanatban kimaradt egy német ziccer – az egyetlen a meccsen –, amely esélyt adhatott volna a visszavágóra.

Josep Guardiola együttese sorozatban a 19. tétmérkőzésén diadalmaskodott, összességében pedig 26 találkozó óta nem talált legyőzőre. A visszavágót március 16-án rendezik.

Ruben Dias, a Manchester City (b) és Lars Stindl, a Borussia Mönchengladbach (j) játékosa. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Borussia Mönchengladbach (német) – Manchester City (angol) 0-2 (0-1)
Budapest, Puskás Aréna, zárt kapus, vezette: Artur Dias (portugál).
Gólszerzők: Bernardo Silva (29.), Gabriel Jesus (65.).
Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Zakaria, Ginter – Lainer (63. Lazaro), Neuhaus, Kramer, Hofmann (86. Wolf), Bensebalni – Pléa (63. Thuram), Stindl (74. Embolo).
Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Días, Laporte, Joao Cancelo – Gündogan, Rodri, Foden (80. Torres) – Sterling (69. Mahrez), Gabriel Jesus (80. Agüero), Bernardo Silva.

A Real Madrid Bergamóban győzött

Nem volt könnyű helyzetben a Real Madrid, Zinedine Zidane vezetőedző ugyanis kilenc játékosára sérülés miatt nem számíthatott az Atalanta elleni, idegenbeli találkozón.
Ennek ellenére támadólag lépett fel a 100. egyenes kieséses BL-mérkőzését játszó királyi gárda, aminek eredményeként a Ferland Mendyt utolsó emberként buktató svájci Remo Freulert kiállította a játékvezető a 17. percben. Támadásban maradt az emberelőnyben játszó Real, de gól nem született az első játékrészben.
A fordulás után is a madridiak birtokolták többet a labdát, és többször is eljutottak Pierluigi Gollini kapujáig, a hősiesen védekező Atalanta azonban a hajráig megőrizte kapuját a góltól. A 86. percben aztán Mendy egy 20 méteres tekeréssel betalált, megnyerve a találkozót a 13-szoros BL-győztesnek.
Eredmény: Atalanta (olasz) – Real Madrid (spanyol) 0-1 (0-0)